Únor bílý - lásky čas

(psáno pro časopis Sem Tam)

Ještě jsme ze zubů nevyšťourali ztvrdlé vánoční cukroví a už nás otravuje sv. Valentýn, svátek všech zamilovaných. 14. únor je den, kdy můžeme beztrestně někoho oblažit sdělením, že ho máme rádi. Aby dotyčného takové přiznání tolik nebolelo, bývá doprovázeno darem.

Nejobvyklejší narozeninový dárek, tedy větu „Já nevím, co ti dát, tak tady máš peníze a něco si kup“, není na sv. Valentýna úplně vhodný, čímž u 90 % z nás vystává problém, co darovat. Protože byste ve věcech zbytečně darovaných valentýnek těžko sháněli zkušenějšího odborníka, dovolím si vám samozvaně poradit, jak na to.

Jaké jsou tedy mé tipy na valentýnské dárky a čeho se naopak vyvarovat?

ANO NE
Poukaz na zájezd s tajným, nejlépe romantickým cílem Poukaz na zájezd s obědem a prodejem nerez hrnců a pokrývek z ovčí vlny pro důchodce
Sbírka básní Zákoník práce
Pozvání na romantickou večeři při svíčkách Pozvání na oběd k rodičům
Kytice rudých růží Kytice umělých chryzantém
Rozkošný plyšový medvídek Opelichaný starý vlčák z útulku
Permanentka na masáže Permanentka na liposukci
Něžné romantické přáníčko s ručně psaným veršem Hromadná SMS opsaná z internetu
Erotické prádélko Jégrovky a kýlní pás

Tím jsem vyčerpal své rady zamilovaným. Nechci však opomenout ani ty, kteří musí do půlky února sehnat krom daru i jeho příjemce. Začnu ženami, neboť ženy mají přednost. Některé mají i více předností.

Četl jsem si kdysi nějaký svůj oblíbený časopis, snad Top Dívky, Zahrádkář nebo něco podobného, a dozvěděl se tam, že chce-li osamělá žena zaujmout muže, má si na veřejnosti nenápadně pohrávat s rozličnými podlouhlými objekty. Dívky, které hledají umělecky zaměřeného partnera, mohou tedy ve frontě v hypermarketu ocucávat flétnu; domácího kutila zase snadněji sbalíte na sadu šroubováků. Pohrávat si v knihovně s klobásou mohu doporučit jen ženám skutečně zoufalým. Chlapcům hru s podlouhlým předmětem coby způsob získání partnerky nemohu doporučit vůbec, zvlášť pokud ji provádějí ve sprchách a temných parcích; spíš než ženu přilákají policii.

Zdálo by se, že tělesné závady člověka při seznamování vždy jen hendikepují, ale lze jich využít i ve vlastní prospěch: Jistá paní se například chlubila, že díky své nedoslýchavosti nikdy neměla nouzi o muže. Prý se vždy k muži, který k ní mluvil, naklonila do takové blízkosti, že si to vysvětloval jako její náklonnost. Nic by se však nemělo přehánět – nepřibližujte ucho k nikomu tak blízko, aby polkl vaše sluchadlo.

Na délce nezáleží – na tom se shodují všichni muži. Ženy však vědí, že na délce záleží – čím delší svádění, tím lepší. Málokdy se totiž povede hned napoprvé svést ženu podobnou těm, co jsou na internetu (akorát pokud možno chytřejší). Ti, kterým se to povedlo, by mohli vyprávět o dlouhé sérii pokusů a neúspěchů. Proto je vhodné začít s malými cíli a pohybovat se ve známých vodách: můžeme například zkusmo sbalit vlastní sestru, svést kamarádovi matku, přebrat mu přítelkyni apod., zkrátka jak to všichni známe právě z těch internetových filmů. Dostatečný počet neúspěchů nás pak vyzbrojí protilátkou na slovo „ne“ – s takovou imunitou se svádí mnohem lépe a bez rizika psychických poruch. Lidé totiž často páchají sebevraždu z nešťastné lásky. Přitom je přeci hloupost sprovodit ze světa milého, chytrého, vtipného chlapíka jen kvůli názoru úplně cizí ženské.

Doufám tedy, že na sv. Valentýna budete mít všichni toho svého nebo tu svou. Další oficiální příležitost říct někomu, že ho milujete, budete mít zase až za rok.

(leden 2010)

Ilustrace:
Lenka Pužmanová
myslenka.info


Doporučte cizím lidem


Vnuťte to ostatním na FacebookuNahrajte si to do čtečky


Poslat si tenhle text do Kindlu