Úlovek

VESMÍRNÝ POSEL NA CESTĚ KE SLUNCI

Amsterdam - Nizozemští astronomové zjistili včera v 16 hodin 25 minut SEČ přítomnost neznámého tělesa ve Sluneční soustavě. Tato zpráva byla o několik hodin později potvrzena belgickými, francouzskými, dánskými, norskými, britskými a německými observatořemi. Podle astronomů jde o těleso neznámého původu, není vyloučena ani možnost, že jde o výtvor mimozemské civilizace. Jeho dráha totiž neodpovídá žádnému až dosud pozorovanému tělesu a neřídí se vesmírnou mechanikou, neboť na něj, jak se zdá, nepůsobí žádné gravitační síly, ať už Slunce či blízkých planet. Těleso se v současné době nachází nedaleko před orbitou Pluta a míří stále do nitra soustavy, směrem ke Slunci. Astronomové i vědci jsou překvapeni a udiveni neuvěřitelnou rychlostí vesmírného poutníka; ta totiž překračuje i ty nejodvážnější odhady největší dosažitelné rychlosti při vyslání tělesa podobné velikosti ze Země. Panují dohady, zda záhadný předmět putuje k naší planetě, aby kontaktoval lidstvo, či zda Sluneční soustavou pouze "projíždí". Zanedlouho se dozvíme pravdu sami - astronomové vypočítali, že pokud si objekt zachová svou dráhu i rychlost, měl by dorazit do blízkosti Země počátkem příštího roku. O další cestě záhadného tělesa vás budeme informovat.

VESMÍRNÝ POSEL HLÁSÍ: CÍL ZEMĚ

Amsterdam, Londýn - Astronomové z Nizozemí a z Velké Británie potvrdili celosvětové dohady, že neznámé těleso, objevené zhruba před třemi měsíci, skutečně míří směrem k naší planetě. Podle vědců zatím objekt nezměnil svou dráhu a pokud tak tomu bude i nadále, dorazí do blízkosti Země zřejmě kolem 4. února příštího roku. Matoucí je však fakt, že těleso nemíří přímo k Zemi, v době největší blízkosti bude protínat naši oběžnou dráhu v místě, na nějž se Země dostane až o měsíc později, přesně 10. března. Je ovšem možné, že těleso provede zpomalovací manévr a tak se jeho přítomnosti dočkáme až v březnu, tvrdí odborníci.

VESMÍRNÝ POSEL BRZDÍ

Amsterdam - Objekt, který putuje z neznáma směrem k Zemi a který je nyní celosvětově snad nejdiskutovanějším tématem vůbec, začal zpomalovat. Potvrdila se tak dřívější domněnka holandských vědců, kteří odhadovali, že těleso zpomalí a na oběžnou dráhu Země se dostane až 10. března. Přitom se zároveň podařilo pořídit první snímky posla z hvězd. Vše nasvědčuje tomu, že k nám míří výtvor vyspělé civilizace, o jejímž stupni vývoje, stejně jako poslání a stáří objektu k nám vyslaného však lze vést jen dohady. Podrobnější informace a první pořízené fotografie neznámého objektu přinášíme ve speciální příloze dnešního vydání, věnované tentokrát výhradně dění kolem cesty vyslance neznámé civilizace.

VESMÍRNÝ POSEL SOUPUTNÍKEM ZEMĚ

Amsterdam - Objekt, který mířil z hvězd k Zemi, konečně zpomalil natolik, že se dostal na oběžnou dráhu Země a stal se viditelným dokonce i pro běžného pozorovatele. Za jasných nocí lze spatřit i neozbrojeným okem na obloze drobnou "hvězdu", jejíž viditelnost se noc co noc zlepšuje. Záhadný výtvor neznámé civilizace totiž stále klesá k Zemi po spirálovité dráze a nepřestává přitom zpomalovat. Brždění se děje až neuvěřitelně rovnoměrně, tvrdí vědci. Podle jejich výpočtů by se mělo těleso zastavit 9. března ve výšce 570 kilometrů nad New Yorkem (USA) ve 21 hodin 30 minut tamějšího času. Ani dnes však nebyly zaznamenány žádné pokusy posla mimozemské civilizace navázat jakýkoli kontakt s lidstvem, ať už pomocí elektromagnetického či jiného záření.

VESMÍRNÝ POSEL STÁLE MLČÍ

New York - Ačkoli je to již více než týden, co objekt, vyrobený neznámou civilizací a vyslaný k Zemi, zakotvil ve výšce 570 kilometrů 34 metrů na oběžné dráze přesně nad New Yorkem (USA), stále nedává najevo, že by se pokoušel o kontakt s lidstvem. Odborníci soudí, že poutník zkoumá možnosti a způsoby komunikace s lidmi, aby mohl vést dialog s lidstvem na patřičné úrovni. Rozdílné způsoby komunikace by prý mohly vést k vážným nedorozuměním a snad i možným pokusům některých států objekt zničit. Ještě netrpělivější než prostí lidé se zdají američtí vědci, kteří k satelitu vysílají "možné i nemožné" signály v pokusu o "vyprovokování" k dialogu, jak však sdělil dr. Hayes, vedoucí celé operace, "satelit odpovídá jen stále stejně stereotypním mlčením". Přesto, doufají vědci, se posel rozhovoří a dokonce snad poskytne lidstvu odpovědi na mnohé otázky, týkající se vesmíru a vzniku života, jejichž okruh se s příletem poutníka z hvězd ještě rozšířil.

KONEC NEW YORKU - VESMÍRNÝ ÚNOSCE UNIKL

New York - K největší tragédii od 2. světové války došlo včera v New Yorku. Zatím neznámým způsobem a z neznámých důvodů byl dokonale vylidněn New York a jeho široké okolí. O způsobu zmizení více než 20 miliónů lidí není nikdo schopen podat svědectví. V New Yorku a jeho okolí totiž nezbyl jediný člověk, který by celé události přihlížel. Navíc všechny kamery v inkriminovaném území náhle osleply a když začaly opět fungovat, ukazovaly jen prázdné ulice, domy, nikým neovládané běžící stroje a nabouraná a zničená vozidla bez posádky. Vzhledem k panice, která nyní zachvátila svět, není vhodné dělat předčasné závěry a dohadovat se o neověřených zprávách. Jisté však je, že bezprostředně po neštěstí odstartoval z oběžné dráhy "vesmírný posel", který postupně zrychlil na neuvěřitelnou rychlost, přesahující tři čtvrtiny rychlosti světla a během několika hodin opustil Sluneční soustavu, za jejímž nejzažším bodem pokračoval v akceleraci. Nikdo neví, zda se obyvatelé New Yorku za nějakou dobu vrátí zpět na Zemi, či zda již zůstanou natrvalo na planetě obývané civilizací, která dala za vznik vesmírnému únosci. O dalším vývoji událostí vás budeme informovat.

____________

"Bylo to moc krásné," řekla Hue. Pomalu vstala z postele a poodešla k zrcadlu v rohu místnosti, u něhož si začala pročesávat hebkou šedou srst.

Tafo ležel v posteli, očima přejížděl ladné křivky Hueina nahého těla a vychutnával jemné pohyby, jimiž vedla hřeben po proudu srsti na svých zádech.

"Výtažek ze sušených lidských žláz prý zvyšuje potenci," usmál se. Byl sám se sebou spokojen. "Ale nejsem žádný sobec, nezapomněl jsem ani na tebe."

Hue se otočila na Tafa, v jejích očích se mísilo překvapení se zvědavostí.

"Zavři oči, něco pro tebe mám!"

Hue poslušně zavřela oči a poslouchala, jak Tafo otevírá skříň, jak něco vytahuje...

"Už!" Ucítila něžné objetí jeho paží, otevřela oči a před sebou uviděla jeho prsty, svírající malý balíček.

"To je pro tebe," zašeptal jí do ucha.

Nedočkavě strhla ozdobný papír a krabici otevřela. Byl v ní úhledně složený krásný kabátek z pravé lidské kůže.

"Je nádherný," vydechla Hue, když se v kabátku otáčela před zrcadlem. "Ta jemná kůže, ani chloupek..."

"Na jeden jediný kus prý spotřebují 150 lidí s tou nejjemnější a nejkvalitnější kůží," usmíval se Tafo. Cítil se šťaštný jako vždycky, když byla šťastná Hue.

Ta teď měla na tváři skoro starostlivý výraz. "Musel být hrozně drahý..."

"Neboj se, není to z rodinného rozpočtu. Sám jsem na to spořil. A navíc - co je dražšího než ty?"

Tafo ukončil větu polibkem na Hueinu tvář.

"Miluju lidi," řekla usmívající se Hue, stále oblečená v novém kabátku, "a hlavně tebe."

Jejich nosy splynuly v dlouhém, vášnivém polibku.

Sedmnáct světelných let od nich upírali lidé oči plné hrůzy k obloze ve strašném očekávání.

(věnováno zvířatům)

(1994)

Doporučte cizím lidem


Vnuťte to ostatním na FacebookuNahrajte si to do čtečky


Poslat si tenhle text do Kindlu