Super tip na hyper výlet

Kdybyste sháněli tip, kam na pěkný celodenní výlet, jeden bych pro vás měl.

Ať už bydlíte kdekoli, je to tam od vás blízko a je tam krásně za každého ročního období a v jakémkoli počasí. Pohodlně se tam dostanete autobusem i po vlastní ose. Pobavíte se tam vy i vaše děti. Čeká vás tam dlouhá a přitom na každém metru zajímavá procházka. A co je hlavní - dá se tam zaparkovat. U kdejaké plesnivé zříceniny dneska zaplatíte za parkovné klidně i 150 korun, ale tam, kam vás posílám, je parkoviště zadarmo.

Ano, tušíte správně: mým tipem na sváteční výlet pro celou rodinu je nějaké pěkné velké nákupní centrum. Vyberte si to, které je vám nejblíž. Znalci architektury jistě ocení jeho nenápadnou strohost, která je přitom navzdory své monumentalitě funkční a vkusně zapadá mezi ostatní, podobné chrámy. Na rozdíl od těch středověkých vám ale tyhle nabízejí bohatou škálu zážitků.

Už dojít z jednoho konce centra na druhý a obejít přitom všechny regály dá zabrat i těm nejzdatnějším turistům. Vynaložená námaha se tu ale dočká odměny doslova na každém kroku. Exotická fauna ve zdejším zverimexu vás uchvátí stejně jako pestrobarevná flóra na pultech květinářství. Ať už holdujete historii nebo novým technologiím, módě či sportu, nákupní centrum vám vždy má co nabídnout. Dokonce i obdivovatelé vláčků si tu přijdou na své: před hračkářstvím tu vždycky jeden drandí pořád dokola. A jste-li gourmeti, zajisté oceníte pochoutky ve zdejší stylové hospůdce. Akorát si teda nezapomeňte vzít tác.

Hypermarket je také ideálním místem pro orientační běh - změřte jednotlivým členům rodiny, kolik času jim zabere třeba nalézt rohlíky! Můžete si tu zahrát i únikovku: za jak dlouho dokážete jen za pomoci tajemných nápisů na stěnách najít východ? Nebo aspoň záchod? Není to tak snadné, jak by se mohlo zdát, když jste sem vstupovali!

Já vím, plahočit se nějakým historickým městem nebo, nedejbože, přírodou, vám taky může připadat docela hezké. Jenže tady, v nákupním centru, si všechnu tu krásu můžete koupit! A to je přece pocit k nezaplacení.

Doporučte cizím lidem


Vnuťte to ostatním na FacebookuNahrajte si to do čtečky


Poslat si tenhle text do Kindlu