Procházka po bulváru

Včera jsem se dozvěděl, že nějací mně zcela neznámí lidé na večírku ukázali jiným mně zcela neznámým lidem kalhotky. Psali to v bulvárních novinách, které se mi dostaly do ruky, a psali v nich i to, že někteří lidé mají krásná pevná stehna, a to ve společnosti jiných lidí, což je šok. Jak jsem jen mohl bez těchhle informací žít? Abych se dovzdělal, prošel jsem se na internetu po největších českých bulvárech.

Čekal jsem leccos, ale tak esoterické zážitky, jakými jsou fotografie nahé Jiřiny Bohdalové, nikoli – o Karlu Gottovi do půl těla ani nemluvě. Náhle jako by tihle polobozi sestoupili ze svých piedestalů a já namísto chladného odstupu pocítil jejich prosté, hřejivé lidství. Je krásné se dozvědět, že se Jiřina koupe bez šatů stejně jako já a že Karel neskrývá pod košilí tělo nesmrtelného androida.

Dozvěděl jsem se i další závažné informace, např.: Nějaká cizí paní (41) podojila kozu na první zátah (+ foto dotyčné paní ve večerních šatech). Jistý pán (39) svíral igelitku. Jiná paní (43) prohlíží mobil svého manžela (+ foto paní s činkou v ruce). Další cizí paní je terorizována čivavou ve vlastním bytě (+ foto pána ve zmijovce, jak váží sklenici paprik).

Zdá se však, že nejsurrealističtější historky ze všech cizích pánů a paní zažívá Iveta Bartošová. Nejprve jsem si prohlédl fotografie, na nichž je „pomočená a zmatená“, pak jsem se dozvěděl, že jí nějaký pán „v intimním momentu strkal do zadku čípky“, poté ji kdosi kamsi unesl a následně lékaři využili narkózy, aby jí otevřeli vnitřnosti a operovali úplně všechny orgány, protože je „zhýralá“. Teprve díky bulvárnímu tisku mi došlo, že pronásledování téhle lidské bytosti je to, čím žije náš národ. Já až doteď žil v bublině, v níž pro mě měla tahle turbína české žurnalistiky podobu matné vzpomínky na píseň Knoflíky lásky, chrchlající ve školní jídelně z rozhlasu po drátě.

Přesto věřím, že by se bulvár mohl namísto parazitování na Ivetě Bartošové zabývat i opravdovými problémy a přitom dál lákat miliony čtenářů. Stačilo by jen zvolit správné titulky: „Šok! Znásilňuje Miloš ducha Ústavy?“; „Všichni do plavek: Ledovce tají a my byli u toho!“ nebo „Putine, už zase porušuješ lidská práva? Uvnitř foto: Chlapák Vladimir a lesby ve vězení“. Proč to nezkusit? Vždyť už dnes se v bulváru sem tam objeví i zásadní zpráva. Například: „Britští vědci přišli na to, jak dobít mobil močí“. Mívám telefon věčně vybitý, tak už se těším, až si sám budu moci tuhle metodu vyzkoušet. Jen doufám, že v ní nebude nějak figurovat Iveta Bartošová. A hlavně že mě při dobíjení nevyfotí bulvár.

Jan Flaška
Šok! Autor ukázal sexy stehno

(červenec 2013)

Doporučte cizím lidem


Vnuťte to ostatním na FacebookuNahrajte si to do čtečky


Poslat si tenhle text do Kindlu