Probouzení vnitřního haranta

Jedna naše známá, která má doma obraz s delfínem a aromalampu ve tvaru andělíčka, nám vyprávěla o nutnosti probudit v sobě vnitřní dítě. Přikývl jsem, že moje žena v sobě jedno vnitřní dítě ještě nedávno nosila, neboť byla těhotná, ale teď už pár měsíců máme vnější dítě a teď se ho spíš snažíme uspat než probudit. Známá mi věnovala pohled, z něhož mi bylo jasné, že pokud v sobě vůbec nějaké vnitřní děcko nosím, pak půjde probudit jedině defibrilátorem. Následně vykládala o tom, že i maskulinní svět politiky by vypadal úplně jinak, kdyby v sobě politici dokázali probudit onu dětskou zvídavost, nevinnost a bezelstnost. Zasnil jsem se: Jak by asi vypadala televizní politická debata, kdyby se v jednom z diskutujících probral jeho interní kojenec?

Opoziční politik: „Myslím, že vaše zakázka na dodávku gumových kachniček by daňového poplatníka velmi zajímala! Podle mé analýzy je cena dvanáct miliard korun silně nadhodnocená. Čínský výrobce by byl schopen naší armádě dodat stejný objem kachniček za poloviční cenu a ještě přidat dvě chrastítka zdarma. Zde je kopie této analýzy.“ (vyndává z tašky na stůl složku s dokumenty)

Ministr (ručkama se sápe po dokumentech a s vypoulenýma očkama je hltavě strká do pusinky. Následně se zakucká a začne plakat.)

Opozičník: „Jistě. Věděl jsem, že to pro vás bude nestravitelné, pane ministře!“

Ministr (vyndavá z pusinky sežmoulané a oslintané papíry. Provazy slin se mu táhnou až na sako a na košili)

Opozičník: „Nezlobte se na mě, ale vy si tu zatím jen slintáte na kravatu. Na svou obranu jste dosud neuvedl jediný rozumný argument.“

Ministr: „Ba! Ba! Ba!“ (pokouší se polknout mikrofon) „Agá gá gá gá!“ (ručkou odmrští dudlík do oponentova obličeje a usedavě se rozpláče)

Opozičník: „Tak snadno mi ústa neucpete, pane ministře. A nechte té populistické hry na city voličů!“ (do zákulisí) „Vyměňte mu někdo plenu, myslím, že už se podělal!“

Podle mě je problém ve skutečnosti přesně opačný. Každá žena vám ráda potvrdí, že muž je vlastně jen přerostlé dítě; řekne vám i to, že máte-li doma dítě, je nemožné tam udržet pořádek. Když si uvědomím, že politiku dělají skoro výhradně přerostlé děti a že mají na hraní celou republiku, napadá mě, že by vnitřní dítě leckoho z nich potřebovalo pořádně na zadek.

Jan Flaška

autor je majitel školky pro vnitřní děti

Doporučte cizím lidem


Vnuťte to ostatním na FacebookuNahrajte si to do čtečky


Poslat si tenhle text do Kindlu