Perte samostatně

Znáte takové ty cedulky na oblečení, co jsou přišité za krkem, takže čouhají ven, nebo na boku, kde příšerně škrábou? Takové ty se spoustou hieroglyfů a nápisem „perte samostatně“? Neznamená to, že vám při praní nemá nikdo pomáhat. Výrobce tím myslí, že když do pračky plné bílých triček s chlapáckými hesly přidáte jeho červené trenýrky s touhle cedulkou, získáte po hodince plnou pračku chlapáckých triček v různých odstínech růžové.

Upozornění „perte samostatně“ je od výrobce vrcholem alibismu. Samozřejmě, že kdybyste prali každý kousek oblečení odděleně od ostatních, nikdy se vám nic neobarví. Na tom štítku by mělo ve skutečnosti stát něco jako „Toto jsou zlé, xenofobní rudé trenýrky, které nenávidí ostatní prádlo. Všechno, co s nimi přijde do styku, se budou ze všech sil snažit předělat na svou vlastní barvu“. Jenže tímhle způsobem byste nikdy nic nevyprali. Takhle svět prostě nefunguje. Většina lidí proto pere podobně barevné prádlo najednou a děj se vůle Boží.

Mám ale vyzkoušeno, že nacpat prádlo do pračky bez ohledu na jeho barvu má taky svoje výhody. Ono se tam spolu tak nějak skamarádí. Co mu taky zbývá – ty různorodé kousky se do toho namočí spolu, spolu v tom lítají nahoru dolů a nakonec je pračka vyplivne úplně vyždímané taky společně. Po takové jízdě sice jednotlivé kousky trochu ztratí svou původní barvu, ale to je daň za harmonii, která odteď zavládne ve vašem šatníku. Už nebudete muset postávat před zrcadlem v marné snaze zkombinovat různobarevné kusy oblečení. Všechny vaše kalhoty, trička, košile, svetry, ponožky, slipy a mikiny budou mít společný nevtíravý odstín pro každou příležitost a všechno bude ladit se vším. Víceméně. Tedy až do chvíle, než si pořídíte zbrusu nové červené trenýrky.

Doporučte cizím lidem


Vnuťte to ostatním na FacebookuNahrajte si to do čtečky


Poslat si tenhle text do Kindlu