Peřinou ke spokojenosti

Pokud jste žena a máte muže, tak to taky možná znáte: usínáte v něžném objetí se svým partnerem, pak se od něj odtáhnete a sladce se zachumláte do záplavy měkkých peřin. Vy už můj sloupek dál poslouchat nemusíte.

Pokud jste muž a máte ženu, tak to taky možná znáte: usínáte v něžném objetí se svou partnerkou a pak se uprostřed noci probudíte celí promrzlí, protože si vaše partnerka pod sebe, nad sebe a kolem sebe nachmoustala svoji peřinu, vaši peřinu, svůj polštář, váš polštář a následně se od vás odtáhla.

Samozřejmě byste to mohli své ženě ráno vmést do tváře, ale není to taktické. Tenhle věčný problém partnerských párů jde vyřešit elegantněji. Zapomeňte na poučku, že v posteli na velikosti nezáleží, a kupte své ženě jako překvapení velkou partnerskou peřinu, takovou tu, co má dvakrát dva metry. Bude to od vás vypadat jako dárek z lásky, i když mi věřte, že radost z ní budete mít hlavně vy. Museli byste mít totiž za ženu kulturistku, aby z vás dokázala v noci jen tak mimoděk stáhnout ty dva metry těžké přikrývky.

Další z výhod rozsáhlé peřiny je, že na ní nebudete moc často vyměňovat povlečení. Ne že by to nebylo potřeba, špiní se samozřejmě úplně stejně jako jakékoli jiné, ale měnit povlečení u tak velké a těžké přikrývky je operace zhruba stejně složitá jako stavba tříkomorového stanu pro sedm osob. Taky u toho musíte vlézt dovnitř celí a taky u toho budete nadávat. Při povlékání peřiny sice není třeba vztyčovat laminátové pruty a zarážet kolíky, ale to je spíš nevýhoda. Vnitřní konstrukce by vám totiž ulehčila orientaci v prostoru, v tomto případě v povlečení. Já pokaždé, když povlékám naši peřinu, uvnitř povlaku zabloudím a dlouhé minuty se v něm motám z rohu do rohu. Takže není divu, že si výměnu povlečení u nás doma necháváme opravdu až na chvíli, kdy povlečení drží víc na nás než na peřině.

Z toho vyplývá, že velká přikrývka má i své nevýhody. Přesto jsem nedávno začal uvažovat o koupi nějaké ještě větší, nějaké, co bude mít alespoň čtyři krát čtyři metry. Onehdy jsme se totiž se ženou uvelebili pod naší velkou peřinou tak blaženě, až to bohužel přilákalo obě naše děti. A pokud jste rodiče, tak víte, že dětem není žádná peřina dost velká.

Doporučte cizím lidem


Vnuťte to ostatním na FacebookuNahrajte si to do čtečky


Poslat si tenhle text do Kindlu