Hádejte, jak se hádat

Každá příručka o partnerském štěstí vám řekne, že kvalitní, konstruktivní hádka je tmelícím prvkem každého funkčního vztahu. Nedávno jsme se s kamarády bavili, jakým způsobem se doma hádáme, a shodli se na tom, že skutečně příručkově.

Na začátku hádky se nám naše ženy snaží přiblížit své pocity a emoce tak, abychom se dokázali vžít do jejich kůže. Nezřídka nám nabízejí různé konstruktivní možnosti řešení daného problému. Jsou připraveny diskutovat o výhodách a nevýhodách jednotlivých alternativ. Většinou dokážou i specifikovat a rozdělit mezi nás úkoly, nutné ke zdárnému vyřešení situace.

Pak jsme se bavili o tom, jak se hádáme my, chlapi.

První kamarád – vážený docent, který přednáší na univerzitě – řekl, že se při těchhle příležitostech na svou ženu pěkně usmívá a pantomimicky jí přitom hraje na housle. Druhý kamarád – počítačový expert – řekl, že když jeho žena skončí s úvodní řečí, přistoupí k ní a olízne jí krk. Já jsem řekl, že domácí hádky většinou řeším příjemnou procházkou o samotě a tím, že si cestou koupím nanuka.

Mohlo by se tedy zdát, že my, chlapi, svým ženám jejich správné, konstruktivní hádky záměrně kazíme. Není to tak.

Nezapomínejte, že ženy hádku začínají, takže do ní vcházejí psychicky připravené. Navíc disponují municí, o jaké se nám ani nesnilo – dlouhodobou pamětí na věci, které se možná ani nestaly. Proto je nejlepší mužskou stategií ženy hlavně pozorně vyslechnout a uvědomit si přitom dvě věci:

1. že ne náhodou je „názor“ rodu mužského a „pravda“ rodu ženského

2. že všechny ty příručky o tom, jak se správně pohádat, napsaly ženy.

Doporučte cizím lidem


Vnuťte to ostatním na FacebookuNahrajte si to do čtečky


Poslat si tenhle text do Kindlu