Čas být brutální a vymýtit občany

Dávno předtím, než dnes již kultovní prezident Václav Klaus čile vyvlastnil pero, prohlásil, že „povinností každého demokrata je ze všech svých sil, do konce svých věků bojovat proti občanské společnosti“. Jak známo, různí ekologisté, pánové Havlové, Svěráci a jiná verbež se pomocí rozličných tlaků, nadací, charit a sdružení snaží zasahovat do veřejného života, aniž by k tomu měli politický mandát. Jak si mohou dovolit sdružovat se do jakýchsi skupin a pak nám diktovat, co je správně, když jsme si je nezvolili? Jako každý rozumný člověk (např. pan prezident) chci, aby mi diktovali, co je správně, jen ti nejlepší a nejchytřejší – a to jsou ti, kteří mají nebo měli politický mandát. Například Stanislav Gross, Pavel Bém nebo Vít Bárta.

Už dlouho mi leží v žaludku různí ekoteroristé, kteří pořádají přednášky o tom, jak užitečný je chrobák a že je kravina postavit na místě jeho výskytu spalovnu zahraničního odpadu. Zapomínají totiž na dvě věci: 1) člověk je pán tvorstva, 2) když spálíme cizí odpad, dostaneme peníze pro naše děti, zatímco chrobák nám nic nedá. Nebo jste snad někdy jedli chrobáka? Pili jste jeho mléko? No vidíte. Všechna zvířata lze rozdělit na jedlá a škodlivá a chrobák to u nás jednoznačně prohrává.

Jsem proto prvním, kdo hlasitě tleská návrhu skvělého nového stavebního zákona (a dalších zákonů – o životním prostředí, vodě a tak), podle něhož do povolování staveb napříště nebudou moci zasahovat vyprávěnky našich „občanských sdružení“. Vyvlastňování se zaplaťbůh zjednoduší a továrny, satelitní městečka, dálnice, přehrady a spalovny si mezi sebou vyřídí developeři, stavebníci a úředníci pěkně v tichoučku a nebudou tím obtěžovat veřejnost. Ti nejlepší a nejchytřejší (s politickým mandátem) chtějí novým zákonem zabránit průtahům, aby naše země stihla ještě více vzkvétat.

Koneckonců, proč by měli nějací Lojzové z Horní Dolní mluvit do toho, co kdo postaví na jejich polích? Ptám se: co mohou takoví burani vědět o potřebách řeckého řidiče kamionu, který pojede po dálnici za jejich domy? O potřebách mexického výrobce hliníku, který chce postavit továrnu místo jejich stodol? Nic!

Podobně jako pan prezident mám dojem, že tím, kdo brzdí rozvoj naší země, jsou její občané. Nebojme se tedy být radikální! Až vystřílíme všechny občany do jednoho a na naší vyvlastněné zahrádce postaví překrásnou dálnici k nádherné spalovně odpadu (na místě sousedova jezírka), pak teprve bude v naší zemi dobře.

Jan Flaška
autor je demokrat

(červen 2011)

Doporučte cizím lidem


Vnuťte to ostatním na FacebookuNahrajte si to do čtečky


Poslat si tenhle text do Kindlu