mousesongs

melodická instrumentální hudba složená bez elementárních znalostí hudební teorie, not a bez schopnosti hrát na jakýkoli hudební nástroj, triangl nevyjímaje, pojmenovaná podle základního nástroje při její tvorbě. Všechny písničky jsou ve formátu MP3 a budu sem postupně doplňovat nové.

Sergej Koroljov 12.07
(přidáno 21. 5. 2014)

Část 1: Sputnik
Část 2: Vostok
Část 3: Sojuz
Část 4: Oslava kosmického věku

Sergej Koroljov (1907–1966) byl skrytou postavou raných sovětských úspěchů při dobývání vesmíru – stál v pozadí programů Sputnik a Vostok. Po falešném obvinění strávil 6 let v gulagu, aby se později stal šéfkonstruktérem sovětských raket. Až do roku 1966, kdy zemřel, bylo jeho jméno veřejnosti neznámé, on sám byl nucen pracovat v utajení. Tahle skladbička ve čtyřech částech je malou poctou téhle zásadní postavě výzkumu vesmíru. Z hudebního hlediska jde o cvičení v aranži jednoduché, opakující se harmonické sekvence v různých stylech, kdy se stejné části opakují napříč celou skladbou. / Písničku bych rád věnoval své Míše.


Tungsten
(celé album - klikněte pro web alba)
39.25
(přidáno 7. 10. 2011)

kompletní album melodické retro elektroniky! 8 rozmanitých skladeb, které by se mohly líbit příznivcům hudby Jeana Michela Jarrea, Röyksopp, Kraftwerk nebo melodičtějších věcí od Tangerine Dream. Ne že by ta hudba byla stejná nebo se snažila výše jmenované kopírovat; jen si myslím, že používá podobný hudební jazyk. K poslechu a ke stažení je na Jamendo.com, jako jeden nepřerušený track také na SoundCloud.com, album si pak včetně obalu pro CD můžete stáhnout na Uloz.to jako bezztrátový FLAC nebo MP3 v nejvyšší kvalitě.


Sutnar (verze B) 2.40
(přidáno 28. 9. 2011)

mírně jiná verze následující písničky


Sutnar 2.28
(přidáno 28. 12. 2010)

krátká písnička, věnovaná designérovi a grafikovi Ladislavu Sutnarovi. Elektronika, vokodér, živá akustická kytara, zvonkohra a elektronické i akustické perkuse. Chtěl jsem, aby to znělo trochu jako francouzské duo Air. Velké díky Kájovi Řepovi za kytary.


Pes v dešti (společně s Karlem Řepou) 4.15
(přidáno 28. 12. 2010)

melancholická elektroakustická skladba pro dvě akustické kytary, syrový syntetizér, basu, déšť a psa. Složeno a nahráno s Karlem Řepou v srpnu 2010 za letní bouřky. Pes patří sousedům.


Ucieczka na drugą stronę świata
(dla Marka Bilińskiego)
4.40
(přidáno 18. 7. 2010)

tak trochu pocta a tak trochu ironický pohled na instrumentální elektroniku 80. let. Chtěl bych ji věnovat "polskému Jarreovi" Marku Bilińskému, jehož tvorba (zejména ta z první poloviny 80. let) mě k jejímu vytvoření inspirovala


And what if we are 1.43

krátký, rychlý valčík pro několik klavírů


Stating the obvious 5.37

melodický instrumentální elektropop s retroprvky (nebo tak něco), nyní s vylepšenou recepturou


How to invent the wheel (part 1) 6.01

delší, melodická a poměrně proměnlivá skladba s ostrými přechody mezi kraválem a tiššími pasážemi


How to invent the wheel (part 2) 2.44

jednoduchá elektropopová melodie na jeden z nejprofláknutějších harmonických postupů, naštěstí dostatečně krátká


A waltz for 6.06

rychlý melodický minimalistický valčík, který se snaží předstírat, že hraje jako šestnáct orchestrů.


Until the end 4.29

rychlejší skladba pro klavír, klarinet, hoboj a flétny, inspirovaná hudbou Wima Mertense


Skrze den 4.46

melodická elektronická skladba, poměrně chytlavá (alespoň bych tomu rád věřil). Většinu zvuků i bicí smyčky jsem si vytvářel sám, skládal jsem, jako ostatně všechny následující výtvory, v Cubase 2.5 z roku 1992. Elektronická předělávka dříve složené Skrze sen


A song for the girl in blue 2.23

jednoduchá pomalejší melodie pro elektrické piano, zvonkohru a dvě flétny. Navzdory nástrojovému složení není přeslazená, spíš mírňounce melancholická. Každý takt končí mírnou disharmonií, jak už to tak v životě bývá


Mousesong 3.12

písnička, kterou jsem dělal pro svou bývalou dívku. Středně rychlá, poměrně dost se opakuje. Hlavním nástrojem je odsekávaný klavír, dost jsem si vyhrál s africkými a keltskými bubny.


Podrobná zpráva o průběhu dožínkové slavnosti
v Horní Vrbové (verze s efekty)
5.20

středně rychlá elektronická skladba ve 3/4 taktu, s důrazem na perkusivní zvuky a se značným počtem syrových efektů, inspirovaná Kraftwerk (zejména bicí). Název je parodií na všelijaké "Space Dance", "Laser Tekkno" a "Among the Stars", jimiž autoři elektronické hudby jen hýří - snažil jsem se vymyslet název, který by byl podobným co nejméně podobný :-)


Kirkus 2.26

pokus udělat na počítači rychlý melodický šraml - klavír, klarinety, zvonkohra, akordeon, bicí. Stáhněte si to, možná budete první, komu se to bude líbit :-)


Coda 1.15

melodie z Kirkusu, přetvořená do minutové maličkosti pro elektrický klavír a klarinet


Never before ever after 6.33

poměrně rozmanitá elektronická skladba, se kterou jsem si při skládání hrál skoro rok. Několik motivů v různých obměnách - jako hlavní melodie, doprovod apod.


As is 2.45

krátká skladba pro rádobyakustické nástroje, v níž se během té chvilky vystřídají rytmy 5/4, 4/4, 5/4, 3/4, 4/4 a 5/4.


Plastic music 5.26

jednoduchá elektronická skladba, inspirovaná stylem Tangerine Dream ze začátku 80. let


Skrze sen 5.42

naivně jednoduchá věc pro pseudoakustické nástroje - průlet snem. Rychlejší, elektroničtější a "hitovější" verzí téže melodie je Skrze den